دکتر ستاری: اقتصاد دانش بنیان توسط فرهنگ ساخته می‌شود

دکتر ستاری: اقتصاد دانش بنیان توسط فرهنگ ساخته می‌شود

کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی کارخانه نوآوری درخشان ؛ در جریان سفر دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری به یزد فاز اول کارخانه نوآوری درخشان طی مراسمی با حضور علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، فاطمی استاندار یزد و دیگر مسئولین استان افتتاح شد. ستاری در این مراسم گفت: این مجموعه پس از ۹۰ سال دوباره در حال تبدیل شدن به یک مرکز...
این مطلب را به اشتراک بگزارید

دکتر ستاری: اقتصاد دانش بنیان توسط فرهنگ ساخته می‌شود

کارخانه نوآوری درخشان یزد با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کارخانه نوآوری درخشان ؛
در جریان سفر دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری به یزد فاز اول کارخانه نوآوری درخشان طی مراسمی با حضور علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، فاطمی استاندار یزد و دیگر مسئولین استان افتتاح شد.

ستاری در این مراسم گفت: این مجموعه پس از ۹۰ سال دوباره در حال تبدیل شدن به یک مرکز نوآوری است. اقتصاد دانش بنیان توسط فرهنگ ساخته می‌شود و اگر این فرهنگ جا بیفتد بسیاری از مسائل حل خواهد شد و سیمای کلی دانش بنیان شکل می‌گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه یزد در خطه‌ای که دمای بالای و بارندگی کم دارد و همچنین مرکز خلاقیت است، افزود: در دانشگاه‌های مراکز کشور، بادگیر، قنات و استخراج آب‌های زیرزمینی که هنر مردمان پرتلاش یزدی به شمار می‌آید، همچنان در حال تدریس است، ولی این خلاقیت باید به سمت کارآفرینی و ارزش افزوده تولید هدایت شود.
کارخانه نوآوری، مجموعه‌ای غیرانتفاعی و ‌منطقه‌ای برای کمک به شکل‌گیری اجتماع نوآوری است؛ در واقع مجموعه‌ای متشکل از کلیه‌ فضاها، سازوکارها و ساختارهای لازم برای شکل‌گیری، رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوآورانه است. این مجموعه‌ بزرگ با در نظر گرفتن همه نیازهای لازم برای رشد یک واحد کسب و کاری کوچک، اقدام به جمع‌آوری زیرساخت‌ها در کنار هم کرده است.
در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از ایجاد و توسعه کارخانه‌‍‌های نوآوری در سراسر کشور، اقدام به ارائه تسهیلات در قالب تسهیلات توسعه فضاهای نوآوری کرده است. این تسهیلات برای کمک به بازسازی و تجهیز فضاها و استقرار تیم‌ها، استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده و سایر اجزای یک فضای نوآوری به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در قالب دو سوله سه و چهار هزار متر مربعی درنظر گرفته شده است.