ریل گذاری استان یزد بر پایه نوآوری و فناوری

ریل گذاری استان یزد بر پایه نوآوری و فناوری

در روز پایانی نشست خبری رویداد ملی تا ثریا محمدعلی شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد حفظ نخبگان و اهمیت به حوزه دانش بنیان را از دغدغه های جدی استان دانست. به گزارش روابط عمومی کارخانه نوآوری درخشان یزد؛ سلسه نشست های رویداد ملی تا ثریا در کمیته های سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، اجرایی، راهبری و سیاست گذاری و کمیته ارزیابی و داوری در محل کارخانه نوآوری درخشان برگزار شد. رویداد ملی «تا ثریا» در استان...
این مطلب را به اشتراک بگزارید

ریل گذاری استان یزد بر پایه نوآوری و فناوری

در روز پایانی نشست خبری رویداد ملی تا ثریا محمدعلی شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد حفظ نخبگان و اهمیت به حوزه دانش بنیان را از دغدغه های جدی استان دانست.

به گزارش روابط عمومی کارخانه نوآوری درخشان یزد؛

سلسه نشست های رویداد ملی تا ثریا در کمیته های سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، اجرایی، راهبری و سیاست گذاری و کمیته ارزیابی و داوری در محل کارخانه نوآوری درخشان برگزار شد.

رویداد ملی «تا ثریا» در استان یزد به همت قرارگاه جهاد علم و فناوری سپاه الغدیر استان یزد با همکاری ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، چهارشنبه یازدهم آبان ماه در محل دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.

با محوریت این رویداد سند تحولی استان بر پایه سند آمایش «یزد نوین» در ۱۰ موضوع آب، اقتصاد، انرژی خورشیدی، پوشاک، سامان خانواده، سرمایه انسانی، کشاورزی، گردشگری، نساجی، ورزش است.

از برنامه‌های جانبی این رویداد ملی می توان فعال کردن نمایندگی‌های استانی شرکت توسعه پیشگامان توسعه فرایند دانش که بر عهده سازمان بسیج علمی را نام برد.

در روز پایانی نشست های خبری محمدعلی شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد با اشاره به سیاست های استان یزد در زمینه نوآوری و فناوری اظهار داشت: استان یزد در بسیاری از مولفه ها جزو سرآمدان کشور است اما در حوزه نوآوری و فناوری نتوانسته ایم به جایگاه شایسته استان یزد دست پیدا کنیم.

وی افزود: در شرایطی که دانش آموزان ما نزدیک به سه دهه رتبه اول کنکور را در کشور کسب کرده اند، شاهد مهاجرت نخبگان از استان هستیم و ریل گذاری اشتغال استان یزد طی سالها در حوزه صنعت بوده است.

شاه حسینی ادامه داد: ریل گذاری توسعه استان در سالهای گذشته عمدتاً بر پایه نوآوری و فناوری نبوده و کمتر حوزه دانش‌بنیان در آن دخیل بوده است لذا امروز دچار نارسایی‌هایی در اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان هستیم.

معاون استاندار برگزاری رویداد ملی «تا ثریا» به همت مجموعه سپاه را نیز در همین راستا دانست و ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این رویداد ملی،‌ از طریق به هم رسانی ظرفیت‌ها و پیدا کردن طرفین عرضه و تقاضا در حوزه دانش بنیان ها، شاهد افزایش توان استان در این حوزه و ایجاد اشتغال ثابت برای فارغ التحصیلان استان و نیز مهاجرت معکوس نخبگان یزدی به استان باشیم.

معاون استاندار یزد ادامه داد: رویدادها نیز قرار است با همین هدف برگزار شود و در مجموعه سپاه و بسیج نیز رویدادی با عنوان «تا ثریا» تعریف شده است.

سرهنگ «علی نوری‌زاده» معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان نیز در این نشست عنوان کرد: طرح اعتلای بسیج بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب تدوین شده به نحوی که پیروی اهتمام به موضوع نواوری و فناوری در بند اول بیانیه گام دوم، اولین بند طرح اعتلای بسیج نیز به همین مبحث اختصاص داده شده و در همین راستا نیز قرارگاه جهاد علم و فناوری سپاه الغدیر در استان شکل گرفته است.